Aktualności

Dowiedz się, co u nas słychać.
28.02.2019

Firma Jantoń przejmuje kolejną spółkę

Członek ZP PRW – firma Jantoń – w dniu 27 lutego br. przejęła spółkę Platinum Wines, importującą i dystrybuującą wina gronowe. Przejęcie to stanowi kolejny etap realizacji strategii rozwoju firmy Jantoń, zakładającej m.in. intensywną rozbudowę portfolio w kategorii win gronowych.

Platinum Wines to jeden z kluczowych dystrybutorów i importerów win gronowych z całego świata, a przede wszystkim z Bułgarii, Mołdawii, Gruzji i Chile. Jest wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim takich marek jak: Mezzek, Mołdawska Winnica, Bagadoni czy Porta.

–  W najbliższych latach chcemy osiągnąć pozycję lidera na rynku win gronowych, a przejęcie Platinum Wines to ważny krok na drodze do tego celu – informuje Jakub Nowak, Prezes Zarządu spółki Jantoń. – Obserwowana premiumizacja oraz wzrosty w kategorii utwierdzają nas w przekonaniu o jej dużym potencjale. Dla spółki Jantoń wina gronowe stanowią jeden ze strategicznych kierunków rozwoju i dlatego jeszcze w tym roku planujemy podpisanie dwóch ważnych kontraktów w tym obszarze.

Przejęcie Platinum Wines to druga tego typu transakcja dokonana przez spółkę Jantoń w ostatnim czasie. We wrześniu 2018 r. bowiem firma, na mocy długofalowej umowy podpisanej z Robertem i Mikołajem Makłowiczami, przejęła działalność operacyjną spółek Wino Makłowicz i Selekcja Makłowicz i rozwija je o kolejne projekty.

– Wina gronowe stały się  kluczową częścią rynku wina i  w  nich tkwi potencjał – komentuje Magdalena Zielińska, Prezes ZP PRW.  – Nasi  Członkowie intensywnie pracują, budując swoją pozycję.  Bardzo cieszymy się z ich rozwoju i czekamy na kolejne spektakularne sukcesy!

Wróć do aktualności

© 2020 Polska Rada Winiarstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone