Aktualności

Dowiedz się, co u nas słychać.
08.09.2018

Global Cider Forum

W dniach 5-6 września we Frankfurcie po raz drugi w historii odbyło się Global Cider Forum. W wydarzeniu uczestniczyło ok. 150 osób z całego świata – począwszy od producentów, dostawców, przez podmioty biorące udział w badaniach naukowych nad cydrem, aż po handlowców.   Konferencja zorganizowana  została przez AICV, europejską organizację reprezentującą producentów cydrów i win owocowych, której członkiem jest  ZP PRW.

Celem Global Cider  Forum jest analiza badań rynkowych, porównanie sytuacji  w poszczególnych krajach (z uwzględnieniem  rozbieżności  wymagań prawnych) oraz wymiana doświadczeń na temat nowych trendów marketingowych. 

Temat wart jest uwagi – światowy rynek cydru ma się wyśmienicie i odnotowuje najbardziej spektakularne wzrosty na dzisiejszym rynku alkoholowym. Zgodnie z analizami Allied Market Research, do 2023 roku możemy spodziewać się w skali globalnej wzrostu 6,1 % rok do roku. Prognozy mówią, że w 2023 wartość rynku  cydru osiągnie 16,252 mln $.

Global Cider Forum otworzyła i objęła swoim  patronatem  Julia Kloeckner – minister rolnictwa i polityki żywnościowej Niemiec, a udział w nim wziął również Volker Bouffier, premier Hesji – stolicy niemieckiego „Apfelwein”.

Wróć do aktualności

© 2020 Polska Rada Winiarstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone