ZP PRW podsumowuje 2017 rok

wtorek, 06 luty 2018 14:02
Polska Rada Winiarstwa wraz z firmami członkowskimi podsumowała ubiegły rok. Był to czas wyzwań i sukcesów. Bez wątpienia za najważniejsze wydarzenie należy uznać wstąpienie do AICV – międzynarodowej organizacji reprezentującej producentów cydrów i win owocowych. W strukturach ZP PRW również nastąpiły istotne zmiany. Stanowisko Prezesa organizacji objęła Magdalena Zielińska dotychczas pełniąca funkcję Dyrektora Biura.

Branża winiarska z nadzieją wita rok 2018

wtorek, 16 styczeń 2018 11:12
Członkowie ZP PRW planują 2018 rok, wytyczają cele i mierzą się wyzwaniami. Duże nadzieje pokładają w pracach Zespołu ds. Rozwoju Sektora Winiarskiego w Polsce oraz obietnicy premiera Mateusza Morawieckiego odnośnie likwidacji podatku akcyzowego na cydr.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków

czwartek, 11 styczeń 2018 09:13
W dniu 10 stycznia w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej 20 odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków ZP PRW. Celem posiedzenia była zmiana statutu organizacji.

ZP PRW w Polskim Radiu

środa, 03 styczeń 2018 10:42
Dla Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia wywiadu udzieliła Prezes Związku Pracodawców Polskiej Rady Winiarstwa Magdalena Zielińska. Rok 2017 został podsumowany z perspektywy branży winiarskiej. Rynek systematycznie rozwija się. W tym roku największy wzrost odnotował segment win musujących, gdzie największą popularnością cieszyło się Prosecco.

Czas na grzańce

wtorek, 05 grudzień 2017 13:12
To sprawa oczywista, że grzane wina i miody pitne tworzą magiczny nastrój swoim aromatem i smakiem, podczas gdy za oknem zimno i prószy śnieg. Polacy uwielbiają ciepłe trunki, a producenci rozwijają swoje portfolia, aby urozmaicić i wzbogacić wrażenia swoich konsumentów. O jakości i popularności polskich grzańców świadczy znikomy udział zagranicznych produktów na naszym rynku i obserwowany wzrost eksportu krajowych wyrobów.

Posiedzenie zespołu ekspertów

czwartek, 16 listopad 2017 12:02
W poniedziałek 13.11.2017 w gmachu MRiRW odbyło się spotkanie zespołu ekspertów d.s. rozwoju sektora wyrobów winiarskich w Polsce, będące kontynuacją debaty przeprowadzonej w lipcu na konferencji nt. rynku wina. Zespół analizuje problemy zgłoszone przez producentów wyrobów winiarskich i pracuje nad ich rozwiązaniem. ZP PRW bierze aktywny udział w tych działaniach.

Komentarz ZP PRW

piątek, 10 listopad 2017 13:22
Zapraszamy do zapoznania się z komentarzem ZP PRW odnośnie informacji o pracach Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju nad rozporządzeniem znoszącym obowiązek banderolowania dla małych importerów i producentów wina.

Podsumowanie sezonu letniego

sobota, 04 listopad 2017 12:07
Polskie lato było niewątpliwie okazją do wypoczynku i spędzania wolnego czasu w gronie przyjaciół i rodziny oraz ucztowania z kieliszkiem wina czy cydru. Teraz możemy podsumować sezon. Członkowie ZP PRW mówią, które wyroby podbiły serca Polaków tego lata.

Projekt zmiany ustawy o podatku akcyzowym

piątek, 20 październik 2017 08:52
W Ministerstwie Finansów trwają konsultacje Projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym, którego głównym celem jest ułatwienie prowadzenia działalności w zakresie wyrobów akcyzowych poprzez zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla przedsiębiorców.

ZP PRW wita nowego Członka

środa, 11 październik 2017 19:31
Do grona członków ZP PRW dołączył nowy pracodawca związany z branżą winiarską. Ardagh Group jest firmą będącą liderem w dziedzinie opakowań. Koncern posiada 109 zakładów produkcyjnych w 22 krajach, zatrudnia około 23 500 osób.
4 października premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Ministerstwo Finansów chce zrezygnować z podatku akcyzowego na cydry i znieść obowiązek banderolowania. Branża winiarska z entuzjazmem przyjęła tę wiadomość. Zaznacza jednak, że zmiany przepisów powinny zostać wyważone tak, by skorzystali na nich polscy sadownicy i producenci, a nie głównie zagraniczne koncerny importujące cydry do naszego kraju. Akcyza i banderole nie są jedynymi problemami, z którymi borykają się producenci. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa zwraca uwagę na pozostałe czynniki hamujące rozwój kategorii i w sprawie kolejnych zmian zwraca się do Ministra Rolnictwa.

Cydr bez akcyzy i banderoli - komunikat MF

środa, 04 październik 2017 18:22
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o decyzji, której celem jest wsparcie rozwoju rynku cydru w Polsce. Ministerstwo Finansów zaproponowało wprowadzenie zerowej stawki podatku akcyzowego oraz rezygnację z banderol na cydry.

Bartex Dom Wina Henkel Jantoń lemag Mazurskie miody Martini Warwin ardagh