Jest postęp w sprawie klasyfikacji wyrobów fermentowanych w nomenklaturze scalonej! To największy aktualnie problem branży winiarskiej, na który już od dwóch lat, zwracali uwagę członkowie Polskiej Rady Winiarstwa.

Walne Zgromadzenie AICV

piątek, 08 czerwiec 2018 07:01
W dniach 5-6 czerwca br. w Geteborgu w Szwecji, odbyło się Walne Zgromadzenie AICV– organizacji reprezentującej producentów cydrów i win owocowych Unii Europejskiej. Jej członkiem jest także ZP Polska Rada Winiarstwa. Gospodarzem spotkania była firma Koppaberg - szwedzki lider na rynku cydru, specjalizujący się głównie w produkcji aromatyzowanych wersji tego napoju.

Projekt dyrektywy akcyzowej

środa, 30 maj 2018 09:35
Komisja Europejska opublikowała projekt Dyrektywy Rady zmieniającej dyrektywę 92/83EW w sprawie harmonizacji struktury podatków akcyzowych od alkoholu i napojów alkoholowych. Nowe przepisy regulujące podatek akcyzowy od alkoholu mają ułatwić rozwój małych firm branży i przyczynić się do lepszej ochrony zdrowia konsumentów.
19 maja 2018 roku, fabryka firmy Jantoń w Dobroniu po raz pierwszy wzięła udział w europejskiej akcji „Noc Muzeów”. Zwiedzanie fabryki oraz prezentacja innowacyjnych technologii połączone z degustacją miejscowych trunków, przybliżyły uczestnikom produkty firmy oraz proces produkcji.

Noc muzeów w firmie Jantoń

piątek, 11 maj 2018 12:36
ZP PRW angażuje się w znaną i lubianą akcję - Noc Muzeów. Firma JANTOŃ – jeden z największych producentów, importerów i eksporterów branży, zaprasza do swojego zakładu produkcyjnego w Dobroniu. Uczestnictwo w Nocy Muzeów jest znakomitą okazją, żeby zaprezentować firmę, a polskie zakłady produkcyjne branży winiarskiej mają się czym pochwalić. To nowoczesne przedsiębiorstwa, spełniające najwyższe standardy. Otwarcie drzwi dla konsumentów i prezentacja procesów technologicznych to też fantastyczna forma edukacji.

Liczymy na nową szansę dla cydru

poniedziałek, 07 maj 2018 11:03
Producenci cydru czekają na zmiany przepisów, które umożliwią im rozwój tej kategorii. Ograniczenia, jakie stawia ustawa winiarska uniemożliwiająca produkcję cydrów o smakach innych niż jabłkowy, w znacznym stopniu utrudniają przygotowanie oferty produktowej, której oczekują konsumenci.

ZP PRW o rynku wina w radiowej Jedynce

piątek, 20 kwiecień 2018 11:25
Zapraszamy do wysłuchania wywiadu jakiego udzielił Wiceprzewodniczący Rady Głównej ZP PRW Jakub Nowak radiowej Jedynce.

Dobre wino - fakty i mity

czwartek, 12 kwiecień 2018 08:09
Co to znaczy „dobre wino”? Czy „dobre wino” musi być drogie? Czy coraz bardziej popularne nakrętki oznaczają gorsze jakościowo trunki? W końcu, czy wina butelkowane w Polsce to alkohol gorszej jakości? I co z nie cieszącą się dobrą sławą siarką? Fakty potwierdzają, a z mitami dotyczącymi napojów winiarskich rozprawiają się eksperci ze Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa.

Przełomowa transakcja Firmy Henkell

wtorek, 27 marzec 2018 08:33
Nasz Członek, firma Henkell & Co., świętuje ogromny sukces. Dzięki nabyciu większościowego pakietu udziałów w przedsiębiorstwie Freixenet S.A. (spółka z Grupy Oetker) oraz zawarciu zakrojonego na szeroką skalę porozumienia o współpracy międzynarodowej z dotychczasowymi akcjonariuszami - José Ferrer Sala i José Luis Bonet Ferrer, firma Henkell & Co. staje się wiodącym producentem win musujących na świecie! Gratulujemy!
W marcu 2017 r. Komisja dla Parlamentu Europejskiego i Rady opublikowała sprawozdanie, w którym zobowiązała sektor napojów alkoholowych do przedstawienia wspólnie opracowanego projektu na temat obowiązkowego podawania wykazu składników i informacji o wartości odżywczej napojów alkoholowych. 12 marca br. w Brukseli stowarzyszenia reprezentujące sektor alkoholowy spotkały się z komisarzem Vytenisem Andriukaitisem i przedstawicielami Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Komisji Europejskiej i przekazały swoje propozycje.

Walne Zgromadzenie ZP PRW

poniedziałek, 05 marzec 2018 09:57
W dniu 1 marca 2018 r. odbyło się Walne Zgromadzenie ZP PRW. Na spotkanie przybyli członkowie organizacji – producenci , importerzy i dystrybutorzy wyrobów winiarskich oraz przedstawiciele firm związanych z branżą. Wśród zaproszonych byli również członkowie honorowi, którzy wspierają Radę głosem doradczym.

Nowe rozporządzenia Komisji UE

piątek, 02 marzec 2018 10:05
W dniu 28.02. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowane zostały dwa rozporządzenia winiarskie. Akty prawne wchodzą w życie z dniem 3 marca br.

Bartex Dom Wina Henkel Jantoń lemag Mazurskie miody Martini Warwin ardagh