Premiumizacja i innowacja wyznaczają kierunek

piątek, 25 styczeń 2019 13:47
Znaczące inwestycje, spektakularne przejęcia, wreszcie - ciekawe nowości produktowe. Tak wyglądają tegoroczne plany firm zrzeszonych w Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. To będzie intensywny czas, bo też konsumenci stają się coraz bardziej wymagający. W ubiegłym roku znacząco zmienili swoje zachowania zakupowe.

Z bąbelkami w Nowy Rok

piątek, 21 grudzień 2018 11:15
To właśnie one odgrywają szczególną rolę w celebracji ważnych chwil i to z pewnością te trunki będą gościły w domach wielu z nas podczas nadchodzących świątecznych dni. Mowa oczywiście o winach musujących, kategorii która bardzo dynamicznie rozwija się na całym świecie. Na sklepowych półkach mamy ich naprawdę duży wybór. Producenci i dystrybutorzy zrzeszeni w Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa dbają o to, aby zaspokajać potrzeby najbardziej wymagających klientów, także w tej dziedzinie.
To jeden z tych mitów, z którymi branża winiarska walczy od dawna. Mowa o procesie butelkowania win w Polsce, który wielu, wciąż jeszcze utożsamia z trunkami gorszej jakości lub nieuczciwością rozlewni. Trwająca właśnie w Amsterdamie, 10. edycja World Bulk Wine Exhibition, to świetna okazja, by zgłębić temat „wina luzem”. Jak przekonują obecni na targach w Holandii eksperci ze Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa – szefowie firm zajmujących się importem win do Polski, to wielka szansa dla klienta. I nie chodzi tylko o aspekt ekonomiczny.

Grzańce mają potencjał

poniedziałek, 29 październik 2018 12:14
Gdy za oknem wiatr, deszcz i temperatury bliskie 0 stopni Celsjusza, to znak, że nastał czas grzańców. Badania potwierdzają, że to właśnie w okresie jesienno – zimowym, a zwłaszcza w grudniu, trunki rozgrzewające sprzedają się najlepiej. Trudno już wyobrazić sobie bez nich świąteczne spotkanie w gronie znajomych czy udany kulig. Wina grzane to kategoria o wielkim potencjale, która konsekwentnie się rozwija – przyznają producenci grzańców, członkowie Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. I zapewniają, że w tej sprawie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Nowoczesna ZP Polska Rada Winiarstwa

poniedziałek, 01 październik 2018 20:58
Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa (ZP PRW) zrzesza wiodące firmy w Polsce będące producentami, importerami i dystrybutorami wina i napojów winiarskich. Rebranding Rady był podyktowany potrzebą dostosowania warstwy komunikacji wizualnej do zmian zachodzących zarówno w strukturach organizacji, jak i na rynku. Unowocześnienie przy jednoczesnym zachowaniu charakteru poważnej instytucji eksperckiej – to główne przesłanki, które posłużyły do stworzenia nowego logotypu i pozostałych elementów wizerunkowych.

Co z tym cydrem?

wtorek, 18 wrzesień 2018 15:29
Mógłby to być nasz flagowy trunek, bo to Polska w końcu jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej (w tym roku może być to nawet 5 mln ton!), a na świecie, po Chinach i USA, zajmujemy trzecie miejsce. Cydr - lekki, jabłkowy trunek, idealny wprost na lato, tak popularny od lat we Francji i Wielkiej Brytanii, z roku na rok zdobywa coraz więcej miłośników także w Polsce. Ale – jak mówią producenci zrzeszeni w Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa- ograniczenia prawne skutecznie wstrzymują rozwój tej kategorii w naszym kraju.

Upalne lato winem płynące

środa, 29 sierpień 2018 13:46
Tegoroczna fala upałów zaskoczyła i ożywiła dyskusje na temat ocieplenia klimatu. Jak te, utrzymujące się wyjątkowo długo, wysokie temperatury wpłynęły na sprzedaż napojów winiarskich? Cydry, Prosecco a może … szampany brokatowe? Które z nich cieszyły się największą popularnością? Choć na finalne podsumowania dotyczące całego lata jeszcze za wcześnie, pierwsze wnioski mają już producenci i dystrybutorzy zrzeszeni w Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa.

Klątwa „jabola”

czwartek, 02 sierpień 2018 10:17
Polskie napoje winiarskie powoli wychodzą z cienia. Dzięki zmianom w strukturze spożycia napojów alkoholowych w Polsce, już nie tylko piwo i wódka, ale i wina oraz inne napoje winiarskie na dobre zagościły na naszych stołach. Jednak zgodnie z dobrze znanym powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie” – rodzime wina owocowe i inne fermentowane napoje winiarskie nie cieszą się w oczach rodaków należytym prestiżem i uznaniem. W dalszym ciągu pokutuje przekonanie, że dobre, jakościowe wino jest winem gronowym, a importowane piwo o smaku jabłka jest na pewno smaczniejsze niż polski cydr.

Potrzebna wspólna definicja wina owocowego

poniedziałek, 23 lipiec 2018 11:23
Polska to jeden z głównych producentów win owocowych w Europie. I – w opinii Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa – to właśnie my powinniśmy zawalczyć o jednolitą, europejską definicję tego trunku. O podjęcie inicjatywy w tej sprawie ZP PRW zwrócił się już do Ministerstwa Finansów.

Noc Muzeów w winiarni Jantoń

piątek, 11 maj 2018 12:32
Czas: 19 maja, godzina 18.00. Miejsce: Firma Jantoń w Dobroniu. Cel: zgłębienie tajników produkcji winiarskiej. Program: wycieczka po zakładzie produkcyjnym, gdzie będzie można zapoznać się z technologią produkcji wina na skalę przemysłową, a także prezentacja tradycyjnej metody produkcji cydru musującego metodą „szampańską”. Tak będzie wyglądała Noc Muzeów w firmie Jantoń. Pierwsza w historii!

Bartex Dom Wina Henkel Jantoń lemag Mazurskie miody Martini Warwin ardagh