wtorek, 12 wrzesień 2017 09:36

ZP PRW członkiem AICV

6 września Walne Zgromadzenie AICV – organizacji producentów cydrów i win owocowych Unii Europejskiej podjęło uchwałę o przyjęciu ZP PRW w poczet członków.  To bardzo ważne wydarzenie dla naszej organizacji. Członkostwo w AICV oznacza udział w międzynarodowej dyskusji, wymianę doświadczeń i budowę relacji wzmacniających pozycję branży. Daje świadomość, że jesteśmy ważnym partnerem na rozwijającym się rynku cydru i win owocowych.

AICV jest organizacją utworzoną w 1968r. w Brukseli. Jej główne cele to reprezentacja interesów branży w instytucjach Unii Europejskiej, podejmowanie inicjatyw służących promocji cydrów i win owocowych oraz budowa przestrzeni do kooperacji i wymiany doświadczeń pomiędzy członkami. W jej skład wchodzą zarówno organizacje reprezentujące producentów poszczególnych krajów unijnych m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Hiszpanii, jak i duże międzynarodowe koncerny rozwijające w ostatnich latach produkcję cydrów (Heineken International, Carlsberg, C&C Group).

AICV opracowało Code of Practice, będące manifestem wspólnej opinii członków, zgodnie z którą troska o wysoką jakość produktów oraz otwartość na innowacje stanowią podstawę rozwoju rynku. W zakresie działań Organizacji znajduje się również promocja odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

Na pytanie o znaczenie przystąpienia do AICV odpowiedzieli przedstawiciele ZP PRW

 

 

 

 

 

Bartex Dom Wina Henkel Jantoń lemag Mazurskie miody Martini Warwin ardagh