czwartek, 24 marzec 2016 19:22

Bognar Wineries Polska Sp. z o.o. nowym członkiem ZP PRW

Miło nam poinformować, że do grona Członków Polskiej Rady Winiarstwa dołączyła firma Bognar Wineries Polska Sp. z o.o. - importer węgierskich win, z siedzibą w Krakowie.

 „Wszyscy podążamy w tym samym kierunku, zależy nam na rozwoju i obronie interesów producentów i importerów wyrobów winiarskich w Polsce, dlatego moim zdaniem, jedynie współpraca i jedność daje nam siłę i otwiera nowe możliwości rozwoju, zarówno pod kątem pojedynczych przedsiębiorstw, które reprezentujemy, jak i przed całą branżą." - Powiedział Marcin Klimkiewicz, Prezes Zarządu Bognar Wineries Polska Sp. z o.o., komentując decyzję o przystąpieniu do ZP PRW.

Bognar Vin Kft. jest jedną z największych, rodzinnych firm z branży winiarskiej na Węgrzech. Posiada ona wiele własnych winnic w najważniejszych regionach kraju, ale współpracuje też z wieloma uznanymi winiarzami. Firma została założona w 1995 roku przez Gabora Bognara w Akaszto, leżącym w sercu największego winiarskiego regionu na Węgrzech – Kunsag. Tradycje winiarskie były kultywowane w rodzinie Bognar od kilku pokoleń, jednak szanse na rozpoczęcie prawdziwego biznesu pojawiły się dopiero po upadku komunistycznego reżimu. Na przełomie nowego milenium Gabor Bognar przekazał zarządzanie firmą swoim trzem synom. Obecnie Andor Bognar pełni funkcję Prezesa Zarządu, Csaba Bognar jest odpowiedzialny za transport oraz produkcję, natomiast Attila Bognar odpowiada za działania marketingowe.Firma posiada największe centrum logistyczne, w sercu biznesu – w Akoszto, gdzie obok wysoko wydajnej linii technologicznej do butelkowania wina znaleźć też można nowoczesne laboratorium wspomagające produkcyjne procesy technologiczne. Produkty Bognar Vin są dystrybuowane do wszystkich węgierskich sieci supermarketów oraz do kilku zakontraktowanych hurtowni. Wina z segmentu Premium są sprzedawane w sektorze HoReCa. W ostatnim okresie firma osiągnęła najwyższy w branży wzrost na polu eksportu, dlatego też najważniejsze marki są obecne w wielu krajach na świecie, w tym właśnie w Polsce.

 "Firma, Bognar Wineries Polska, jest importerem win węgierskich. Naszym głównym celem, o który będziemy walczyć w ramach ZP PRW, jest obrona jakości. Chcemy, aby prawo stało na straży najwyższej jakości wyrobów winiarskich w Polsce. Jednocześnie pragniemy przywrócenia dobrego imienia win węgierskich w Polsce, które to historycznie królowały na naszych stołach. Dodam, że na Węgrzech znajdują się aż 22 okręgi winiarskie, z których pochodzą wyborne i różnorodne gatunki wina, które sprowadzamy, aby polscy konsumenci mogli cieszyć ich wyśmienitym smakiem.”  - Powiedział Rafał Radwan, Wiceprezes Zarządu Bognar Wineries Polska Sp. z o.o.

Bartex Dom Wina Henkel Jantoń lemag Mazurskie miody Martini Warwin ardagh