sobota, 02 kwiecień 2016 18:39

Złoto dla Mazurskich Miodów

W dniach 18-19 marca w USA, w stanie Colorado odbył się międzynarodowy konkurs miodów pitnych – The Mazer Cup International.

Jest to najbardziej prestiżowy i największy na świecie konkurs poświęcony miodom pitnym, organizowany już od ponad 90 lat.  W tym roku wśród kilkuset wyrobów z całego świata znalazł się Trójniak Mazurski firmy Mazurskie Miody. Został on bardzo wysoko oceniony przez jurorów i zajął pierwsze miejsce w kategorii miodów tradycyjnych, słodkich. 

Zawody The Mazer Cup odbywają się przez dwa dni. Pierwszy dzień poświęcony jest dla profesjonalnych producentów miodów pitnych posiadających swoje miodosytnie i sprzedających swoje trunki odbiorcom. Drugi dzień zarezerwowany jest na ocenę miodów pitnych domowej produkcji.

W konkursie ocenę przeprowadza się w podziale na kategorie, w ramach których wybierany jest najlepszy miód pitny. Oceny dokonują profesjonalni degustatorzy pod kątem aromatu, barwy, smaku i ogólnych wrażeń. Po ogłoszeniu wyników opisowe noty są rozsyłane do producentów, będąc cennymi wskazówkami jak ulepszyć wytwarzane produkty.

Nagroda dla Trójniaka Mazurskiego to nie pierwszy sukces Mazurskich Miodów w tym prestiżowym konkursie, w latach 2011 i 2012 medalami odznaczone zostały: „Półtorak Rodowy” i „Trójniak Kresowy”.

Składamy gratulacje firmie Mazurskie Miody. Zdobyta nagroda stanowi potwierdzenie wysokiej jakości oferowanych wyrobów oraz bogatej tradycji polskich miodów pitnych niesyconych. Życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu oraz wynikającego w wyróżnienia, zasłużonego wzrostu popularności wśród konsumentów.

www.mazercup.com

 

 

Bartex Dom Wina Henkel Jantoń lemag Mazurskie miody Martini Warwin ardagh