poniedziałek, 06 czerwiec 2016 06:46

Komentarze PRW na temat piwa o smaku cydrowym Grupy Żywiec

Polska Rada Winiarstwa - zarówno członkowie będący producentami cydrów jak i Prezes Jerzy Kwaśniewski ostro skrytykowali napój „Dziki sad” wprowadzany na rynek przez Grupę Żywiec. Produkt jest połączeniem piwa i napoju o smaku cydrowym. Artykuł na ten temat został opublikowany „Rzeczpospolitej” (dn. 03.06). Sprawą zajął się również „Parkiet”.

 „Produkt Grupy Żywiec wpisuje się w ofertę smakowych piw. Brak jednoznacznej definicji piwa powoduje, że niezwykle łatwo jest wdrażać produkty niepodobne do klasycznego piwa, korzystając jednocześnie z ustawowego uprzywilejowania wyrażającego się w możliwości reklamy i promocji tych produktów. Tymczasem klasyczny, wytwarzany z naturalnych polskich jabłek cydr jest produktem dyskryminowanym, a jego producenci zostają pozbawieni możliwości promocji swego produktu. Dzieje się to z oczywistą szkodą dla konsumenta, który poznaje jedynie ofertę produktu zawierającego „napój o smaku cydru”. To trochę tak, jakby zakazać promocji miodu i czekolady, a zezwolić na reklamę ich sztucznych zamienników”. – Powiedział Rzeczpospolitej Jerzy Kwaśniewski.

W artykule można również przeczytać negatywne opinie p. Mariusza Glenszczyka (TIM S.A), p. Jacka Jantonia (Jantoń S.A. Sp. k.) oraz p. Tomasza Iżewskiego (Warwin S.A.).

Rzeczpospolita - link

Parkiet - link

Bartex Dom Wina Henkel Jantoń lemag Mazurskie miody Martini Warwin ardagh