Polska Rada Winiarstwa

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa jest ekspertem i największą w kraju organizacją zrzeszającą podmioty branży winiarskiej. Wśród jej członków znajdują się producenci, importerzy oraz dystrybutorzy win, miodów pitnych, napojów winiarskich jak i inne przedsiębiorstwa związane z rynkiem wina w Polsce. Rada powstała z inicjatywy większości członków Polskiej Rady Winiarstwa (wcześniej Krajowej Rady Winiarstwa i Miodosytnictwa), która przez 24 lata funkcjonowała przy Stowarzyszeniu Naukowo-Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego.

PRW reprezentuje swoich Członków wobec władz ustawodawczych, wykonawczych i instytucji kontrolnych oraz innych organizacji krajowych i zagranicznych. Wyraża opinię i postuluje zmiany w istniejących oraz tworzonych aktach prawnych na poziomie krajowym oraz Unii Europejskiej. Inicjuje działania prowadzące do korzystnych rozwiązań fiskalnych, celnych, jakościowych, w celu stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi branży winiarskiej w Polsce.

Ważnym filarem działalności jest umacnianie pozycji tradycyjnych wyrobów winiarskich, w połączeniu z promowaniem nowoczesnych technologii produkcji oraz podnoszenie jakości wyrobów winiarskich dostępnych na polskim rynku. Przy czym priorytetem zawsze pozostaje zwiększanie świadomości i edukacja społeczeństwa w zakresie kultury odpowiedzialnego spożywania alkoholu oraz przeciwdziałanie alkoholizmowi.

ZP PRW tworzy przestrzeń do integracji pracowników branży winiarskiej i ich doskonalenia zawodowego.

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa jest członkiem AICV (L'Association des Industries des Cidres et Vins de fruits de l'U.E.) - działającej w Brukseli organizacji reprezentującej producentów cydrów i win owocowych krajów Unii Europejskiej.

Czytaj o nas na WIKIPEDII

Bartex Dom Wina Henkel Jantoń lemag Mazurskie miody Martini Warwin ardagh