Media

Prowadzimy systematyczne działania komunikacyjne.
Zapoznaj się z naszymi informacjami prasowymi.
11.05.2018

Noc Muzeów w winiarni Jantoń

Czas: 19 maja, godzina 18.00. Miejsce: Firma Jantoń w Dobroniu. Cel: zgłębienie tajników produkcji winiarskiej. Program: wycieczka po zakładzie produkcyjnym, gdzie będzie można zapoznać się z technologią produkcji wina na skalę przemysłową, a także prezentacja tradycyjnej metody produkcji cydru musującego metodą „szampańską”. Tak będzie wyglądała Noc Muzeów w firmie Jantoń. Pierwsza w historii!

To świetna okazja do pokazania większej publiczności nieznanych dotąd obszarów – mówi Jakub Nowak, prezes Jantoń S.A. Sp.K. – Niewiele osób ma świadomość, że polska branża winiarska prężnie działa, a zakłady produkcyjne są bardzo nowoczesne i mogą konkurować z największymi firmami winiarskimi w Europie. Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję, aby dać możliwość przyjrzenia się sztuce winiarskiej od środka, poznania jej tajników i przekonania się, że produkty oferowane w Polsce są najwyższej jakości, że można być z nich dumnym – mówi Jakub Nowak.

Noc Muzeów to akcja organizowana w Polsce od 2003 roku. Z roku na rok przyciąga coraz większe tłumy. Mało tego, uczestniczą w niej już nie tylko muzea i galerie, ale i wiele innych instytucji oraz firm komercyjnych. W samej tylko stolicy dla zwiedzających otwiera się w tym roku ponad 240 miejsc. Po raz pierwszy bierze w niej udział firma Jantoń – jeden z największych w Polsce producentów, importerów i dystrybutorów branży winiarskiej, członek Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa.

Uczestnictwo w Nocy Muzeów jest  znakomitą okazją, żeby zaprezentować  firmę, a polskie zakłady produkcyjne branży winiarskiej mają się czym pochwalić – dodaje Magdalena Zielińska, Prezes Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. – To nowoczesne przedsiębiorstwa, spełniające najwyższe standardy. Otwarcie drzwi dla konsumentów i prezentacja procesów technologicznych jest też fantastyczną formą edukacji. Tegoroczną akcję w firmie Jantoń traktujemy jako pilotażową, w przyszłym roku do Nocy Muzeów z pewnością dołączą  inni Członkowie ZP PRW.

W związku z tym, że firma Jantoń może przyjąć tej nocy maksymalnie 50 gości (tylko osoby pełnoletnie), obowiązują zapisy i decyduje kolejność zgłoszeń.

Firma przygotowała autokar, który przewiezie uczestników na trasie: Łódź – Pabianice – Dobroń.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Nocy Muzeów w firmie Jantoń prosimy o przesyłanie zgłoszenia na adres e-mail: nocmuzeow@janton.pl

Wróć do mediów

© 2020 Polska Rada Winiarstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone