Media

Prowadzimy systematyczne działania komunikacyjne.
Zapoznaj się z naszymi informacjami prasowymi.
01.10.2018

Nowoczesna ZP Polska Rada Winiarstwa

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa (ZP PRW) zrzesza wiodące firmy w Polsce będące producentami, importerami i dystrybutorami wina i napojów winiarskich. Rebranding Rady był podyktowany potrzebą dostosowania warstwy komunikacji wizualnej do zmian zachodzących zarówno w strukturach organizacji, jak i na rynku. Unowocześnienie przy jednoczesnym zachowaniu charakteru poważnej instytucji eksperckiej – to główne przesłanki, które posłużyły do stworzenia nowego logotypu i pozostałych elementów wizerunkowych.

Historycznie pierwsze zrzeszenie firm produkujących napoje winiarskie na skalę przemysłową w Polsce powstało w 1928 r. Był to Związek Zawodowy Wytwórców Win i liczył 28 członków. Niebawem zmienił on nazwę na Związek Wytwórców Win Owocowych i Miodów Pitnych w Polsce. Po przerwie spowodowanej II wojną światową i czasach PRL, kiedy to znacjonalizowane zakłady działały pod zarządem Zjednoczenia Przemysłu Owocowo-Warzywnego,  w 1991 roku została powołana Krajowa Rada Winiarstwa i Miodosytnictwa przy Stowarzyszeniu Naukowo-Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego. W 2012 r. zmieniła ona nazwę na Polska Rada Winiarstwa, a w 2015 r. członkowie Rady podjęli decyzję o wyjściu ze struktur stowarzyszenia i o pełnym uniezależnieniu się. Interesy polskiej branży winiarskiej od tego momentu reprezentuje Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa (ZP PRW).  – Nasza organizacja czerpie z najlepszych tradycji i doświadczeń przeszłości – podkreśla Magdalena Zielińska, Prezes ZP Polska Rada Winiarstwa. – Równocześnie ewoluuje wraz z nowymi potrzebami rynku i naszych Członków. Dziś już nie tylko reprezentujemy nasze firmy w Polsce, ale i na szczeblu Unii Europejskiej. Jesteśmy też członkiem międzynarodowej organizacji branżowej. Rebranding Rady pokazuje w warstwie wizualnej naszą wewnętrzną przemianę.

Nowe oblicze ZP PRW obejmuje zmianę logotypu, layoutów materiałów POS oraz nowej strony internetowej. – Dużym wyzwaniem było to, aby pokazać powiązanie z przeszłością, przy jednoczesnym, odpowiednim zróżnicowaniu i nadaniu nowoczesnego charakteru całości – opowiada Aleksandra Molędowska, odpowiedzialna za rebranding i działania PR Rady.

Obecne logo nawiązuje do przeszłości symbolem trzech kieliszków. W nowej wersji są one mocniej wyrysowane, nabrały zdecydowanego kształtu i wyrazu. Środkowy kieliszek jest wyrysowany kolorem czerwonym, pozostałe  kolorem ciemnoszarym. Te kolory są również barwami wiodącymi w całej nowej komunikacji wizualnej. Strona internetowa Rady będzie zarówno swoją stylistyką jak i układem nawiązywać do nowoczesnych, prostych w nawigacji witryn. Jej głównymi odbiorcami mają być organy rządowe, organy administracji publicznej, dziennikarze oraz oczywiście firmy producenckie.  Nowe logo obowiązuje od 1 października, a strona www zostanie uruchomiona niebawem.

Wróć do mediów

© 2020 Polska Rada Winiarstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone