Media

Prowadzimy systematyczne działania komunikacyjne.
Zapoznaj się z naszymi informacjami prasowymi.
08.04.2016

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa wita nowego Członka

W marcu br. do grona Członków ZP PRW dołączyła firma Bognar Wineries Polska Sp. z o.o. Jest to importer węgierskich win, z siedzibą w Krakowie. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa liczy obecnie 11 Członków, wiodących producentów, importerów i dystrybutorów win, miodów pitnych oraz innych przedsiębiorców związanych z rynkiem wina w Polsce.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z zaproszenia oraz przyjęcia naszej firmy do Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. Na Walnym Zgromadzeniu wszystkich Członków organizacji poznaliśmy grono profesjonalistów, którzy z pasją i entuzjazmem jednoczą siły w działaniach na rzecz branży winiarskiej w Polsce. Wszyscy podążamy w tym samym kierunku, zależy nam na rozwoju i obronie interesów producentów i importerów wyrobów winiarskich w Polsce, dlatego moim zdaniem, jedynie współpraca i jedność daje nam siłę i otwiera nowe możliwości rozwoju, zarówno pod katem pojedynczych przedsiębiorstw, które reprezentujemy, jak i przed całą branżą.” Powiedział Marcin Klimkiewicz, Prezes Zarządu, Bognar Wineries Polska Sp. z o.o.

ZP PRW oficjalnie powitał nowego Członka podczas Walnego Zgromadzenia 18 marca br. „Ten rok jest dla ZP PRW wyjątkowy: zmiany strukturalne, nowa siedziba, prężne działania w związku z batalią odnośnie stawek akcyzowych z Ministerstwem Finansów. To tylko niektóre z naszych aktywności. Prężny rozwój organizacji obrazuje również przyjęcie nowego Członka w marcu br., importera win węgierskich, firmę Bognar Wineries Polska Sp. z o.o. Przyjęcie firmy do naszej organizacji nastąpiło jednogłośnie, przez aklamację. Mam zaszczyt wyrazić oficjalne gratulacje dla firmy Bognar oraz w imieniu pozostałych Członków serdecznie ją powitać w naszych strukturach.” Powiedział Jerzy Kwaśniewski, Prezes ZP PRW

Bognar Vin Kft. jest jedną z największych, rodzinnych firm z branży winiarskiej na Węgrzech. Posiada ona wiele własnych winnic w najważniejszych regionach kraju, ale współpracuje też z wieloma uznanymi winiarzami.  Firma została założona w 1995 roku przez Gabora Bognara w Akaszto, leżącym w sercu największego winiarskiego regionu na Węgrzech Kunsag.

Tradycje winiarskie były kultywowane w rodzinie Bognar od kilku pokoleń, jednak szanse na rozpoczęcie prawdziwego biznesu pojawiły się dopiero po upadku komunistycznego reżimu. Na przełomie nowego milenium Gabor Bognar przekazał zarządzanie firmą swoim trzem synom. Obecnie Andor Bognar pełni funkcję Prezesa Zarządu, Csaba Bognar jest odpowiedzialny za transport oraz produkcję, natomiast Attila Bognar odpowiada za działania marketingowe. Firma posiada największe centrum logistyczne, w sercu biznesu Akoszto, gdzie obok wysoko wydajnej linii technologicznej do butelkowania wina znaleźć też można nowoczesne laboratorium wspomagające produkcyjne procesy technologiczne. Produkty Bognar Vin są dystrybuowane do wszystkich węgierskich sieci supermarketów oraz do kilku zakontraktowanych hurtowni. Wina z segmentu premium są sprzedawane w sektorze HoReCa. W ostatnim okresie firma osiągnęła najwyższy w branży wzrost na polu eksportu, dlatego też najważniejsze marki są obecne w wielu krajach na świecie, w tym właśnie w Polsce.

„Firma Bognar Wineries Polska jest importerem win węgierskich. Naszym głównym celem, o który będziemy walczyć w ramach ZP PRW, jest obrona jakości. Chcemy, aby prawo stało na straży najwyższej jakości wyrobów winiarskich w Polsce. Jednocześnie pragniemy przywrócenia dobrego imienia win węgierskich w Polsce, które to historycznie królowały na naszych stołach. Dodam, że na Węgrzech znajdują się aż 22 okręgi winiarskie, z których pochodzą wyborne i różnorodne gatunki wina. Sprowadzamy je, aby polscy konsumenci mogli cieszyć ich wyśmienitym smakiem.” Powiedział Rafał Radwan, Wiceprezes Zarządu, Bognar Wineries Polska Sp. z o.o.

Wróć do mediów

© 2020 Polska Rada Winiarstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone