Aktualności

Dowiedz się, co u nas słychać.
27.03.2018

Przełomowa transakcja Firmy Henkell

Nasz Członek, firma Henkell & Co., świętuje ogromny sukces. Dzięki nabyciu większościowego pakietu udziałów w przedsiębiorstwie Freixenet S.A. (spółka z Grupy Oetker) oraz zawarciu zakrojonego na szeroką skalę porozumienia o współpracy międzynarodowej z dotychczasowymi akcjonariuszami – José Ferrer Sala i José Luis Bonet Ferrer, firma Henkell & Co. staje się wiodącym producentem win musujących na świecie! Gratulujemy!

Umowę podpisano 17 marca br. w Niemczech. Freixenet S.A. jest przedsiębiorstwem produkującym wina musujące, wina oraz wyroby spirytusowe. Szerokie portfolio produktów obu firm i obecność na rynkach międzynarodowych doskonale się uzupełniają. Podczas gdy Freixenet jest czołowym producentem win musujących typu Cava, należąca do Henkell & Co. marka Mionetto Prosecco jest wiodącą światową marką win typu Prosecco, a Henkell Trocken jest liderem niemieckiego eksportu 
w kategorii win musujących.

– Zarówno Henkell, jak i  Freixenet  podzielają głębokie zrozumienie dla tradycji, jakości i kontynuacji założonej misji – komentuje Magdalena Zielińska, Prezes ZP PRW.- Strategiczne partnerstwo ma na celu otwarcie nowych rynków i kanałów dystrybucji dla obydwu firm, pozwalając im w ten sposób na dalsze rozszerzenie i umocnienie pozycji na rynkach międzynarodowych i osiągnięcie trwałego wzrostu. Bardzo cieszymy się z rozwoju naszych Członków oraz czekamy na kolejne spektakularne sukcesy!

Wróć do aktualności

© 2020 Polska Rada Winiarstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone