Aktualności

Dowiedz się, co u nas słychać.
20.05.2022

Spotkanie w KOWR

18 maja br. odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu do spraw monitorowania sytuacji na rynku wina. Zespół ten, powstały z inicjatywy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, współtworzą pracownicy Departamentu Interwencji Rynkowych KOWR oraz przedstawiciele branży winiarskiej, w tym nasza organizacja. 

Spotkanie otworzyła Zastępca Dyrektora Generalnego KOWR  Małgorzata Gośniowska-Kola, a uczestniczyli  w nim także zaproszeni goście, m.in. Prezes ARiMR Halina Szymańska, poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos oraz przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przedstawiciele Departamentu Interwencji Rynkowych KOWR zaprezentowali zmiany przepisów w związku z wejściem w życie nowej ustawy o wyrobach winiarskich, po czym reprezentanci branży winiarskiej podzielili się swoimi uwagami, spostrzeżeniami i zaznaczyli problemy, z którymi borykają się producenci oraz importerzy.

Spotkanie w takim gronie tworzy przestrzeń do wymiany myśli i dyskusji, niezwykle potrzebną rozwijającemu się polskiemu winiarstwu.

Link do informacji opublikowanej na stronie KOWR

Wróć do aktualności

© 2020 Polska Rada Winiarstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone