Rodzinna pasieka i miodosytnia Dziki Miód Krzysztofa Piwowara to nowy członek naszej organizacji.
Jak mówi założyciel firmy, początki sięgają 2013 roku. Wtedy to, po latach amatorskiego wytwarzania win i miodów i po zdobyciu złotego medalu na Konkursie Winiarskim EnoExpo w Krakowie, zapadła decyzja o wystartowaniu z profesjonalnym biznesem.
Na siedzibę firmy wybrano urokliwe, historyczne Chwarszczany w okolicach Dębna i Kostrzyna nad Odrą – czyli miejsce, w którym działał zakon Templariuszy. Co ciekawe, to wówczas pijano najwięcej miodów pitnych. Dziś to one są specjalnością firmy.
– Jako producent polskiego miodu poczuwamy się do odpowiedzialności, by tworzyć miody pitne z największą starannością i dbałością o szczegóły. Zależy nam by to, co znajdzie się w kieliszkach naszych klientów, zaskoczyło ich najwyższą jakością i na długo pozostało w pamięci – mówi Krzysztof Piowar, Prezes Miodosytni Dziki Miód.
I dodaje: – Nasze miody i inne wyroby pszczele pozyskiwane są na czystych ekologicznie terenach. Nasze pszczoły zbierają nektar, pyłek i spadź z roślin występujących w naturalnym środowisku, z dala od ośrodków przemysłowych. To dla nas bardzo ważne – tłumaczy Krzyszof Piwowar.
Miodosytnia Dziki Miód to laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. zdobywca Jaskółki biznesu pod patronatem prezydenta RP oraz 67 nagród na całym świecie między innymi w największych konkursach w USA, Meksyku oraz w Europie.
Miodosytnia Dziki Miód to już 16 firma członkowska Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. To największa organizacja w kraju, zrzeszająca podmioty branży winiarskiej. Wśród jej Członków znajdują się czołowi producenci, importerzy oraz dystrybutorzy win, miodów pitnych oraz napojów winiarskich, jak i inne przedsiębiorstwa związane z rynkiem wina w Polsce. Misją ZP PRW jest działanie na rzecz sukcesu gospodarczego i wzrostu znaczenia branży winiarskiej w Polsce, a także troska o konsumentów.
– Nowi członkowie to zawsze dla nas wielka radość – mówi Magdalena Zielińska, Prezes Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. – To najdobitniej pokazuje sens naszej pracy na rzecz branży. Zwłaszcza dziś sektorowi winiarskiemu potrzebna jest silna, mówiąca jednym głosem, organizacja. Miody pitne są napojami winiarskimi głęboko związanymi z polską tradycją i kulturą. Nasza organizacja pracuje, żeby odświeżyć ich wizerunek i zadbać o dostosowanie przepisów regulujących ich produkcję i znakowanie do dzisiejszych realiów i oczekiwań konsumentów – tłumaczy Prezes ZP PRW.