Nasi członkowie

Dowiedz się o nich więcej

Nasi Członkowie to największe w Polsce przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją, importem i dystrybucją win i napojów winiarskich. Eksportują swoje wyroby do wielu krajów Europy, Azji, Ameryki i Afryki i importują wina ze wszystkich kontynentów. 70% win i wyrobów winiarskich produkowanych i butelkowanych w Polsce to efekt pracy naszych Członków.

info
kliknij w logo, aby przejść na stronę internetową firmy
PRZECZYTAJ
O naszych Członkach słów kilka

Początki tej polskiej, rodzinnej firmy sięgają 1990 roku. Gdy BARTEX zaczynał swoją działalność, na rynku winiarskim w Polsce działało około dwudziestu znaczących firm. Dzisiaj zostało 5 poważnych graczy.
Firma jest jednym z największych w Polsce importerów i producentów całej gamy win, niskoprocentowych napojów alkoholowych, spirytusowych napojów wysokoprocentowych oraz napojów bezalkoholowych. Zakłady posiadają nowoczesną bazę produkcyjną, rozlewniczą i magazynową wraz z certyfikowanymi systemami jakości BRC, IFS, ISO 18001 oraz ISO 14001.

Spółka JNT Group (wcześniej funkcjonująca pod nazwą Jantoń) powstała w 1976 roku. To jeden z największych producentów, importerów i eksporterów branży winiarskiej w Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wprowadzanym stale innowacjom oraz elastyczności i szybkiemu odpowiadaniu na wyzwania rynku, firma od lat dynamicznie się rozwija i znajduje się w gronie liderów branży. W swoim portfolio spółka posiada wszystkie rodzaje win zarówno gronowych, jak i owocowych, napoje RTD, cydry oraz inne napoje niskoalkoholowe.

Henkell Freixenet Polska jest częścią międzynarodowej Grupy Henkell Freixenet ., która po tegorocznej akwizycji udziałów w Freixenet S.A. stała się światowym liderem w kategorii win musujących. Najważniejsze marki w portfolio firmy Freixenet Polska to Mionetto Prosecco (nr 1 w kategorii prosecco), Gin Lubuski (nr 1 na rynku ginu), likiery Dalkowski i Canari, Nalewka Babuni i Totino.
Firma posiada bogate zaplecze technologiczne i produkcyjne, z którego potencjału korzysta wiele firm siostrzanych. Henkell Freixenet Polska jest ważnym eksporterem swoich produktów do wielu krajów Europy, Azji, Ameryki a także Afryki. Wyróżnia się kreatywnym i elastycznym reagowaniem na potrzeby współczesnego konsumenta.

Martini Polska Sp. z o.o. to wyłączny dystrybutor produktów Martini&Rossi SpA, włoskiego producenta win musujących i wermutów. W ciągu swojej 150-letniej historii styl i smak produktów Martini stały się symbolem włoskiej kultury. Już w latach 70. XIX wieku Martini eksportowało wysokiej jakości wina musujące do Stanów Zjednoczonych, Azji i Europy Wschodniej. Od lat 20. i 30. XX wieku wermuty Martini stworzyły rodzącą się kulturę koktajlową, jako nieodzowne składniki takich koktajli jako Americano czy Negroni. Dziś Martini to marka nr 1 na świecie wśród włoskich win musujących.

Grupa Dom Wina to unikalny zespół firm oferujących pełną paletę usług związanych z kulturą winiarską, takich jak import i dystrybucje win, magazyn Czas Wina, enoturystyczne biuro podróży Wine Service, Klub Domu Wina oraz hotel Dwór Sieraków. Portfolio Domu Wina obejmuje ponad 600 win i alkoholi mocnych z 5 kontynentów.

Warwin to jeden z większych producentów wyrobów winiarskich i koncentratów owocowych w Polsce, działający na rynku od niemal 70 lat. W 1991 roku przekształcił się w spółkę akcyjną z kapitałem zagranicznym. Produkuje m.in. koncentraty owocowe, soki NFC, cydr jabłkowy oraz wina owocowe. Lokalizacja zakładu to miasto Warka, czyli samo serce regionu Warka-Grójec, największych sadów jabłkowych w całej Europie.

Firma posiada wachlarz uznanych marek własnych oraz nowoczesny park technologiczny spełniający wymagania ISO, dzięki czemu spełnia najwyższe standardy jakości konfekcjonowania dla swoich klientów.

Platinium Wines jest jednym z kluczowych importerów i dystrybutorów win gronowych z całego świata, a przede wszystkim z Bułgarii, Mołdawii, Gruzji i Chile. Firma specjalizuje się w dystrybucji dla tradycyjnego oraz nowoczesnego kanału off-trade. Jest też wyłącznym dystrybutorem na rynek polski takich marek jak: Mezzek, Mołdawska Winnica, Badagoni i Porta.

Lata rozwoju pszczelarskiej pasji pozwoliły „Mazurskim Miodom” dołączyć do miodowej elity, prezentując w swej ofercie prawdziwe bogactwo smaków – od najpopularniejszego miodu wielokwiatowego i rzepakowego, przez niebanalne miody wrzosowe i faceliowe.
W 2007 roku „Mazurskie Miody” wkroczyły na rynek alkoholowy. Hołdując ideałom wytyczonym przez założycieli, miejsce stało się kolebką innowacyjnych metod uzyskiwania wyjątkowych trunków, które zawsze powstają w limitowanej ilości. Firma debiutowała z rozmachem, wprowadzając całą paletę niesyconych miodów pitnych: czwórniaki, trójniaki, dwójniaki oraz pótoraki, a także oparte na miodzie alkohole mocne. Po latach przygotowań, prób i testów w 2017 roku firma Mazurskie Miody rozpoczęła sprzedaż pierwszego, polskiego single malta.

LeMag to rodzinna firma, która od 25 lat działa na polskim rynku winiarskim. Współpracuje z zarówno z największymi, przemysłowymi producentami napojów fermentowanych, winnicami, jak i domowymi producentami wina.
Dostarcza najwyższej jakości produkty do fermentacji i pielęgnacji napojów fermentowanych, wsparcie techniczne oraz wiedzę winiarską. Współpracując z producentami, stale rozwija swoją ofertę oraz poszerza wiedzę w zakresie produkcji win, cydrów i miodów pitnych. Firma jest małym importerem win. Specjalistyczny sklep, w którym można je kupić, mieści się w Żyrardowie pod Warszawą.

Hillebrand Group działa od 175 lat, umożliwiając klientom na całym świecie dystrybucję win i alkoholi mocnych w rozmaite zakątki globu i pomagając zdobywać nowe rynki.

© 2020 Polska Rada Winiarstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone