Nasi członkowie

Dowiedz się o nich więcej

Nasi Członkowie to największe w Polsce przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją, importem i dystrybucją win i napojów winiarskich. Eksportują swoje wyroby do wielu krajów Europy, Azji, Ameryki i Afryki i importują wina ze wszystkich kontynentów. 70% win i wyrobów winiarskich produkowanych i butelkowanych w Polsce to efekt pracy naszych Członków.

info
kliknij w logo, aby przejść na stronę internetową firmy
PRZECZYTAJ
O naszych Członkach słów kilka

Początki tej polskiej, rodzinnej firmy sięgają 1990 roku. Gdy BARTEX zaczynał swoją działalność, na rynku winiarskim w Polsce działało około dwudziestu znaczących firm. Dzisiaj zostało 5 poważnych graczy.
Firma jest jednym z największych w Polsce importerów i producentów całej gamy win, niskoprocentowych napojów alkoholowych, spirytusowych napojów wysokoprocentowych oraz napojów bezalkoholowych. Zakłady posiadają nowoczesną bazę produkcyjną, rozlewniczą i magazynową wraz z certyfikowanymi systemami jakości BRC, IFS, ISO 18001 oraz ISO 14001.

Spółka JNT Group (wcześniej funkcjonująca pod nazwą Jantoń) powstała w 1976 roku. To jeden z największych producentów, importerów i eksporterów branży winiarskiej w Polsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wprowadzanym stale innowacjom oraz elastyczności i szybkiemu odpowiadaniu na wyzwania rynku, firma od lat dynamicznie się rozwija i znajduje się w gronie liderów branży. W swoim portfolio spółka posiada wszystkie rodzaje win zarówno gronowych, jak i owocowych, napoje RTD, cydry oraz inne napoje niskoalkoholowe.

Henkell Freixenet Polska jest częścią międzynarodowej Grupy Henkell Freixenet ., która po tegorocznej akwizycji udziałów w Freixenet S.A. stała się światowym liderem w kategorii win musujących. Najważniejsze marki w portfolio firmy Freixenet Polska to Mionetto Prosecco (nr 1 w kategorii prosecco), Gin Lubuski (nr 1 na rynku ginu), likiery Dalkowski i Canari, Nalewka Babuni i Totino.
Firma posiada bogate zaplecze technologiczne i produkcyjne, z którego potencjału korzysta wiele firm siostrzanych. Henkell Freixenet Polska jest ważnym eksporterem swoich produktów do wielu krajów Europy, Azji, Ameryki a także Afryki. Wyróżnia się kreatywnym i elastycznym reagowaniem na potrzeby współczesnego konsumenta.

Martini Polska Sp. z o.o. to wyłączny dystrybutor produktów Martini&Rossi SpA, włoskiego producenta win musujących i wermutów. W ciągu swojej 150-letniej historii styl i smak produktów Martini stały się symbolem włoskiej kultury. Już w latach 70. XIX wieku Martini eksportowało wysokiej jakości wina musujące do Stanów Zjednoczonych, Azji i Europy Wschodniej. Od lat 20. i 30. XX wieku wermuty Martini stworzyły rodzącą się kulturę koktajlową, jako nieodzowne składniki takich koktajli jako Americano czy Negroni. Dziś Martini to marka nr 1 na świecie wśród włoskich win musujących.

Od 3 dekad Partner Center dba, aby klienci otrzymywali wina najlepszej jakości. Z powodzeniem łączymy pasję z wiedzą na jego temat…

Nasza pasja spotyka się z wiedzą oraz doświadczeniem, dlatego jesteśmy jednym z czołowych importerów i dystrybutorów win. W ofercie posiadamy setki doskonałych trunków z renomowanych domów winiarskich Starego i Nowego Świata, wielokrotnie nagradzanych na międzynarodowych konkursach jakości alkoholi. Zaopatrujemy zarówno rynek HoReCa – hotele i restauracje jak i kanał nowoczesny – sieci handlowe.

Do tej pory nasza praca została doceniona wielokrotnie. Otrzymaliśmy prestiżowe nagrody Lidera Rynku, Godło Inwestor w Kapitał Ludzki, Szafirową Statuetką Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi, a także certyfikat systemu jakości ISO 9001:2001 w zakresie importu i dystrybucji win i alkoholi. Dwukrotnie zdobyliśmy także Medal Europejski oraz międzynarodowe nagrody dla naszych produktów jak Berlin Wine Trophy.

Jako firma odpowiedzialna społecznie wspieramy zarówno akcje społecznościowe jak i propagujemy odpowiedzialne spożywanie alkoholu. Nasze aktywności mają na celu zmianę mentalności zarówno na płaszczyźnie konsumpcji jak i sprzedaży alkoholu.

AMKA POLSKA została założona w 2012 roku jako jeden z kolejnych, europejskich oddziałów duńskiej firmy AMKA. Zajmuje się importem i dystrybucją wina, piwa oraz alkoholi mocnych.

Ściśle wyselekcjonowana oferta domów winiarskich przeznaczona jest dla segmentu HoReCa, Off Trade oraz B2B. Zapewniamy profesjonalne doradztwo w doborze wina na każdą okazję Klientom biznesowym i korporacyjnym.

Wyróżnia nas indywidualne podejście i przygotowywanie ofert skrojonych na miarę potrzeb Klienta. W okresie świątecznym zapewniamy zestawy prezentowe w ozdobnych opakowaniach z dostawą pod wskazany adres.

Nasze motto brzmi: „Yes we can”.

Platinium Wines jest jednym z kluczowych importerów i dystrybutorów win gronowych z całego świata, a przede wszystkim z Bułgarii, Mołdawii, Gruzji i Chile. Firma specjalizuje się w dystrybucji dla tradycyjnego oraz nowoczesnego kanału off-trade. Jest też wyłącznym dystrybutorem na rynek polski takich marek jak: Mezzek, Mołdawska Winnica, Badagoni i Porta.

Grupa Dom Wina to unikalny zespół firm oferujących pełną paletę usług związanych z kulturą winiarską, takich jak import i dystrybucje win, magazyn Czas Wina, enoturystyczne biuro podróży Wine Service, Klub Domu Wina oraz hotel Dwór Sieraków. Portfolio Domu Wina obejmuje ponad 600 win i alkoholi mocnych z 5 kontynentów.

Firma posiada wachlarz uznanych marek własnych oraz nowoczesny park technologiczny spełniający wymagania ISO, dzięki czemu spełnia najwyższe standardy jakości konfekcjonowania dla swoich klientów.

Hillebrand Group działa od 175 lat, umożliwiając klientom na całym świecie dystrybucję win i alkoholi mocnych w rozmaite zakątki globu i pomagając zdobywać nowe rynki.

Lata rozwoju pszczelarskiej pasji pozwoliły „Mazurskim Miodom” dołączyć do miodowej elity, prezentując w swej ofercie prawdziwe bogactwo smaków – od najpopularniejszego miodu wielokwiatowego i rzepakowego, przez niebanalne miody wrzosowe i faceliowe.
W 2007 roku „Mazurskie Miody” wkroczyły na rynek alkoholowy. Hołdując ideałom wytyczonym przez założycieli, miejsce stało się kolebką innowacyjnych metod uzyskiwania wyjątkowych trunków, które zawsze powstają w limitowanej ilości. Firma debiutowała z rozmachem, wprowadzając całą paletę niesyconych miodów pitnych: czwórniaki, trójniaki, dwójniaki oraz pótoraki, a także oparte na miodzie alkohole mocne. Po latach przygotowań, prób i testów w 2017 roku firma Mazurskie Miody rozpoczęła sprzedaż pierwszego, polskiego single malta.

Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie jest renomowanym producentem miodów pitnych i naturalnych, cieszącym się uznaniem od ponad 90 lat. Ciągła obecność i status lidera w branży zostały potwierdzone przez nagrodę w kategorii Firma podczas najnowszej edycji konkursu AgroLiga 2022. Nadrzędnym celem APIS-u jest produkcja wyjątkowych produktów, które łączą w sobie tradycję technologiczną, starannie przestrzeganą recepturę oraz rygorystyczny reżim produkcji. Dzięki temu miody pitne oferowane przez Spółdzielnię Pszczelarską APIS są znane z wybitnych walorów smakowo-zapachowych, co przyciąga klientów z całej Polski i poza jej granicami.  Firma łączy wieloletnie doświadczenie i tradycję pszczelarstwa z nowoczesną technologią, co pozwala na utrzymanie najwyższej jakości produktów. APIS dba również o ekologiczny i zrównoważony rozwój polskiego pszczelarstwa, oferując klientom produkty naturalne, wolne od sztucznych dodatków i konserwantów. Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie to nie tylko producent, ale także ambasador zdrowego stylu życia i troski o środowisko. Długa historia, nieprzerwane zaangażowanie i pasja do pszczelarstwa czynią Spółdzielnię Pszczelarską APIS w Lublinie niezawodnym dostawcą wysokiej jakości miodów pitnych i naturalnych.

Jesteśmy prężnie rozwijającą się firmą z siedzibą w Szczecinie, która na polskim rynku istnieje od 2009 roku, a pierwszy kontener sprowadziliśmy w roku 2006, kiedy to byliśmy jedynie działem w Oktan Energy V&L Service. Obecnie importujemy wina z Nowego Świata (Argentyny, Chile), Izraela, oraz Europy (Bułgaria, Francja, Włochy, Hiszpania oraz Austria). Jesteśmy pionierem w imporcie win z Izraela i jako pierwsi wprowadziliśmy na polski rynek wina BARKAN i SEGAL. Naszą dewizą jest import i dystrybucja takich win, jakie sami lubimy, które potrafią zwykłe chwile uczynić niezwykłymi.

DiWine zostało założone w 2020 roku przez Beatę Iwańczyk i Marcina Bańcerowskiego w wyniku wspólnej pasji i przekonania, że bliska współpraca polskich przedsiębiorców i rolników, oparta o tradycję i wartość oraz nowoczesne rozwiązania to sposób na ustanowienie renesansu polskich win owocowych z dwudziestolecia międzywojennego. Pozytywne opinie rodziny i znajomych zainspirowały Marcina do założenia winiarni i rozpoczęcia produkcji na znacznie większą skalę niż domowe zacisze, w którym produkował wino od ponad 10 lat. Od tego czasu, wspólnie z Beatą, podejmują kluczowe decyzje w ich winiarskiej działalności, wyszukując partnerów biznesowych wśród rolników i sadowników, ale też nawiązując współpracę z przedstawicielami różnorodnych branż promujących polskie usługi i produkty rzemieślnicze.

LeMag to rodzinna firma, która od 25 lat działa na polskim rynku winiarskim. Współpracuje z zarówno z największymi, przemysłowymi producentami napojów fermentowanych, winnicami, jak i domowymi producentami wina.
Dostarcza najwyższej jakości produkty do fermentacji i pielęgnacji napojów fermentowanych, wsparcie techniczne oraz wiedzę winiarską. Współpracując z producentami, stale rozwija swoją ofertę oraz poszerza wiedzę w zakresie produkcji win, cydrów i miodów pitnych. Firma jest małym importerem win. Specjalistyczny sklep, w którym można je kupić, mieści się w Żyrardowie pod Warszawą.

© 2020 Polska Rada Winiarstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone