Aktualności

Dowiedz się, co u nas słychać.
29.09.2023

Zmiany w Radzie Głównej ZP PRW

Anna Kalinowska, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Produkcji i Inwestycji w Firmie Henkell Freixenet Polska to nowa Przewodnicząca Rady Głównej Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa. Na stanowisku tym zastąpi Dorotę Piotrowską, Dyrektor Sieci Sklepów Domu Wina.

Rada Główna to organ powołany do sprawowania nadzoru nad  działalnością Związku Pracodawców  Polska Rada Winiarstwa. Jednym z jej zadań jest przygotowanie długoterminowego programu działania organizacji zawartego w kierunkach określanych przez Walne Zgromadzenie oraz kontrola nad ich realizacją.

Członkowie Rady Głównej raz w roku wybierają spomiędzy siebie Przewodniczącego, którego rolą jest reprezentacja tego organu oraz przewodnictwo w prowadzonych pracach. W trakcie ostatniego posiedzenia Rady Głównej, do sprawowania tej funkcji jednogłośnie wybrano Annę Kalinowską, Członka Zarządu  i Dyrektor ds. Produkcji i Inwestycji w Firmie Henkell Freixenet Polska. Ta toruńska firma  jest częścią międzynarodowej Grupy Henkell Freixenet – światowego lidera w kategorii win musujących. Henkell Freixenet Polska natomiast to lider segmentu „Prosecco” w Polsce.

–  Dziękuję moim Koleżankom i Kolegom za ten olbrzymi kredyt zaufania – mówi Anna Kalinowska.  To spore wyzwanie, zwłaszcza, że rynek wina w Polsce jest – po rynku piwa i wódki – najważniejszą i do tego bardzo prestiżową kategorią alkoholową.

Cele, które stawia przed sobą i organizacją nowa Przewodnicząca Rady Głównej ZP PRW, są bardzo ambitne.

 – Przede wszystkim zależy mi na  doprowadzeniu do otwarcia dla wina jednego z kluczowych w XXI wieku kanałów dystrybucji, jakim jest Internet. Ważne jest także stworzenie równych szans dla polskich i zagranicznych producentów i dystrybutorów wina, co pomimo daleko posuniętej harmonizacji, nadal nie jest standardem  i to zarówno w sferze produkcji, jak i znakowania wyrobów winiarskich – mówi Anna Kalinowska.  – Niezmiernie istotne są także wszelkie działania zmierzające do  zmiany postrzegania konsumpcji wina, nie poprzez pryzmat spożywania alkoholu, ale element kultury w naszym życiu. Będziemy też kontynuować nasze działania na rzecz umocnienia pozycji rodzimych win owocowych i cydrów, w tym zniesienia podatku akcyzowego na cydry – zapowiada Przewodnicząca ZP PRW.

Anna Kalinowska – Przewodnicząca Rady Głównej

Przed naszą organizacją pod zwierzchnictwem nowej Przewodniczącej okres wytężonej pracy i wyzwań. Spodziewane zmiany w otoczeniu prawnym będą wymagały od nas dużej aktywności. Jesteśmy przekonani, że silna i prężnie działająca organizacja jest niezbędna sektorowi, a jej osiągnięcia przekładają się na sytuację całej branży – podsumowuje Magdalena Zielińska, Prezes ZP PRW.

Wiceprzewodniczącym Rady Głównej organizacji został Brian Hauch Fenger, Managing Director w importującej i dystrybuującej wina firmie AMKA.

Wróć do aktualności

© 2020 Polska Rada Winiarstwa. Wszelkie prawa zastrzeżone